fbpx
Temerinska 28, Novi Sad, Srbija +381 21 4736 184 +381 62 352 053

Završna svečanost maturanata gimnazije “Živorad Janković”

Završeci su skoro uvek pomalo tužni, čak i kada nas na drugoj strani čeka nešto čemu se treba radovati. Gimnazija „Živorad Janković“ već dugi niz godina priređuje završnu svečanost kao ispraćaj svojim maturantima. U nedelju, 11. juna, smo kao 18. generacija proslavili ispunjenje jednog cilja, zaokružili jedan period u našem životu i obeležili početak novog. Srećni smo što smo ovo veliko zadovoljstvo mogli da podelimo sa svojim bližnjima. Naši najdraži prijatelji, porodice, profesori i svi oni koji su nas vodili i podržavali u proteklom periodu, svojim prisustvom su ulepšali ovaj poseban događaj. Oni su videli naše putovanje i znaju šta je sve prethodilo ovom trenutku. Toliko toga su uložili u nas tako da je ovaj dugo iščekivani dan predstavljao veliki uspeh za sve prisutne. Proveli smo blagosloveno vreme ispunjeno radošću, čestitkama i zahvalnošću. Bogat i dinamičan program držao je pažnju i mogao se osetiti deo gimnazijske atmosfere. Muzika, govori i svečana dodela diploma dotakli su naša srca, a osmesi i suze koji su pratili čitavu svečanost bili su dokaz ljubavi i ponosa. Zahvalni smo Bogu na našoj gimnaziji, profesorima i učenicima koji zajedno rastu u mudrosti, razumevanju i znanju.

 

Marta Ardeljan,

studentkinja Filološkog fakulteta u Beogradu

Leave a Reply