Uslovi upisa

• 50% popusta za prvih 5 upisanih učenika do 28. 2.2022.

• 30% popusta za sve učenike koji se upišu od 1.3. do 1.5.2022.

• 20% popusta za sve učenike koji se upišu od 1.5. do 15.6. 2022.

• Stipendiramo obrazovanje jednog učenika, tokom prve godine školovanja, koji se prvi upiše a koji je u 6, 7. i 8. razredu (prvo polugodište) ostvario uspeh odličan 5,00.

UPIS U I RAZRED – 2022/2023.

REDOVNO ŠKOLOVANJE

Opšti uslovi za upis u gimnaziju

• Za redovne učenike škole mogu da konkurišu kandidati koji su završili osnovnu školu.
  • Ispunjavanje opštih uslova kandidati dokazuju originalnim svedočanstvima o završenoj osnovnoj školi.

Posebni uslovi za upis

• U školu se primaju učenici sa ocenom 4 ili 5 iz vladanja u osnovnoj školi.
  • Učenici se potpisom kodeksa ponašanja obavezuju da će poštovati kućni red i pravila ponašanja u Školi.

Dokumenta za upis

• Prijava za upis
  • Originalno svedočanstvo o završenoj osnovnoj školi
  • Izvod iz matične knjige rođenih

Školarina

Školarina iznosi 1440 eura za jednu školsku godinu. Školarinu je moguće plaćati na 12 mesečnih rata.  U školarinu je uračunato sledeće:

• prijava upisa
  • nastava za celu školsku godinu
  • svedočanstva
  • održavanje opreme i prostora
  • osiguranje imovine škole

Plaćanje školarine je u dinarskoj protivvrednosti, prema srednjem kursu NBS na dan uplate.

ISHRANA

Učenicima koji ne stanuju u domu učenika obezbeđen je ručak, dok su učenicima koji stanuju u domu učenika obezbeđena tri obroka.

DOM UČENIKA

Uslovi za dobijanje mesta u Domu

Za boravak u domu učenika mogu konkurisati učenici koji se upišu u Gimnaziju „Živorad Janković“ ili učenici koji pohađaju druge srednje škole.

Cena boravka u domu

Cena boravka u domu iznosi 1000 eura za jednu školsku godinu za učenike koji koriste paket (školovanje u Gimnaziji „Živorad Janković“ + stanovanje u Domu učenika), a 1700 eura za učenike koji koriste samo usluge Doma učenika i plaćanje je moguće u 10 mesečnih rata. Plaćanje školarine je u dinarskoj protivvrednosti, prema srednjem kursu NBS na dan uplate i plaćanje je moguće u mesečnim ratama.