Od 13. do 18. maja Gimnazija Živorad Janković organizovala je putovanje u Italiju za sve učenike škole. Prva destinacija je bila Piza i polje čuda sa katedralom, krstionicom i krivim tornjem. Nakon toga učenici su se smestili u hotel u Montekantini terme. Drugog dana boravili su u nacionalnom parku Ćinkve tere na obalama Ligurijskog mora. Prelepa mesta sa zanimljivom arhitekturom i lepom prirodom izmamila su osmehe na licima svih učenika. Tokom ovog putovanja učenici su se provozali i uspinjačom iz 1896. godine i upoznali Montekantini Alto sa kojeg se pruža divan pogled na prirodu tog kraja. Putovanje je obogaćeno i boravkom u Firenci koja je ostavila poseban utisak na sve učenike.















