fbpx
Temerinska 28, Novi Sad, Srbija +381 21 4736 184 +381 62 352 053

Gimnazijalci u Maruševcu

Od 17. do 19. marta 2023. godine učenici Gimnazije Živorad Janković boravili su Hrvatskoj u poseti Srednjoj školi Maruševec. Bilo je to jedinstveno putovanje za sve gimnazijalce koje su jedva dočekali. Program posete bio je izuzetno bogat pa smo za kratko vreme puno toga videli, doživeli, iskusili.

U petak smo obišli Varaždin i upoznali se sa istorijom tog simpatičnog grada koji pleni svojom mirnoćom i arhitekturom. Po dolasku u Maruševec usledio je obilazak kampusa a nakon toga i zajednički program sa našim domaćinima.

U subotu gimnazijalci su pripremili bogat program i to vreme je bilo vrlo nadahnjujuće za sve prisutne. Subotu popodne smo iskoristili za druženje u prirodi i šetnju do vidikovca Stolček. Imali smo nezaboravan pogled. Uveče je usledio odlazak u Varaždin na koncert grupe Agape.

Našu vikend posetu upotpunili smo i obilaskom dvorca Trakošćan.

Zahvaljujemo Bogu na ovom susretu, divnom vremenu i svakom trenutku u kojem smo se još bolje povezali jedni sa drugima. Toliko je bilo lepo da jedva čekamo neki sličan susret.