fbpx
Temerinska 28, Novi Sad, Srbija +381 21 4736 184 +381 62 352 053

Početak školske godine u uslovima Covid-19 epidemije

Školska 2020/2021. godina je počela neuobičajeno u uslovima Covid-19 epidemije. Reorganizovali smo prostor i rad kako bismo mogli da realizujemo neposrednu nastavu. Kao mala škola dobili smo odobrenje Ministarstva prosvete da održavamo časove svakoga dana u samoj školi bez učenja na daljinu. Posle višemesečne pauze učenici su se vratili u školske klupe i u internat presrećni što su ponovo zajedno. Puni volje, želje, pozitivne energije i sa entuzijazmom usvajaju nova znanja, razvijaju socijalne veštine, rade timski, smisleno provode slobodno vreme. Kako bismo ojačali međusobno zajedništvo i pomogli svim novim učenicima da se brzo i lako integrišu organizovali smo boravak na Zlatiboru od 25-27. septembra 2020. U okviru ovog putovanja posetili smo etno selo Sirogojno, tematski par „El Paso City“ i proveli ceo dan u šetnji po Tari uz posetu fantastičnom vidikovcu Banjska stena i Zaovinskom jezeru.

Puni utisaka i divnih iskustava još jedanput smo se uverili da je prednost provoditi vreme u prirodi. Imali smo priliku i da 18.oktobra posetimo zoološki vrt i jezero na Paliću kao i ergelu u Zobnatici. Ovakva druženja nas povezuju, šire naše vidike i pomažu nam da naučimo mnogo toga iz prirode. Kako bismo dali doprinos društevenoj zajednici naši učenici su kao volonteri učestvovali u farbanju ograde televizije K9. Direktor škole, psiholog Nikola Grujić bio je gost na ovoj televiziji u emisiji „Otvoreni ekran“ u kojoj je govorio o očuvanju mentalnog zdravlja u ovim izazovnim i kompleksnim vremenima. Nastojimo da razvijamo pozitivne vrednosti i kreativnost kod svakog učenika kako bi njihovi potencijali došli do izražaja.