Gimnazija „Živorad Janković“ dobitnik priznanja „Superškola“

U životu treba da pokazujemo izvrsnost. Vođeni tom idejom težili smo i posvećeno radili da napravimo novi iskorak za našu Gimnaziju u Novom Sadu. Taj novi korak u razvoju škole dogodio se u avgustu ove godine.

Na posebnoj svečanosti u hotelu „Metropol“ u Beogradu, 28. avgusta, Gimnazija „Živorad Janković“ sa domom učenika prepoznata je kao „Superškola“. Ovom posebnom događaju prisustvovali su prof. dr Slavica Đukić Dejanović, ministarka prosvete u Vladi Republike Srbije, Emanuel Žiofre, šef delegacije Evropske Unije u Srbiji, Anke Konrad, ambasadorka Nemačke u Srbiji kao i drugi značajni gosti.

Ovo istorijsko priznanje za našu gimnaziju omogućiće školi učešće u prvom međunarodnom projektu koji će posebno obogatiti vannastavne aktivnosti naših učenika i verujemo da će ovo biti dragoceno iskustvo za sve naše đake. Podršku u realizaciji pružaće Regionalna kancelarija za saradnju mladih.

Biti prepoznat kao „Superškola“ je privilegija.