Aktivnosti u 1. polugodištu školske 2018/2019. godine

Učenici naše Gimnazije imali su priliku da tokom prvog polugodišta školske 2018/2019. godine prisustvuju različitim predavanjima i radionicama koje su nastale kao rezultat uspostavljanja saradnje sa različitim organizacijama sa teritorije Novog Sada koje svojim programima teže da unaprede kvalitet života mladih u gradu.

• Prvo predavanje o štetnosti psihoaktivnh supstanci pod nazivom „Napravi zdrav izbor“ održano je 21.septembra. Gost je bio predstavnik centra „Vita“.
  • Potom, 27. septembra učenici su imali priliku da steknu praktična iskustva u pružanju prve pomoći. Obuku je održao predstavnik Crvenog krsta.
  • Deca su posetila JKP „Vodovod“ i upoznali se sa kompletnim procesom prerade i distribucije vode u gradu.
  • Predavanje o važnosti zdrave ishrane, fizičke aktivnosti i štetnosti duvana održali su lekari iz Kliničkog centra Vojvodine prof.dr Mladen Prvulović i dr Dejan Jovanović.
  • U organizaciji kancelarije za mlade grada Novog Sada upriličene su dve radionice: „Finansijska i funkcionalna pismenost“. T
  • im za međupredmetne kompetencije i preduzetništvo na nivou škole organizovao je predavanje za sve učenike u okviru koga je svoja iskustva preneo Dejan Stefanović, vlasnik kompanije „Priroda“ iz Beograda koja se bavi proizvodnjom prirodnih sokova.
  • Novosadski humanitarni centar gostovao je u našoj školi sa radionicom o zloupotrebama i nasilju na društvenim mrežama i kako se zaštititi.
  • Poslednje predavanje u decembru održala je profesorica sa Farmaceutskog fakultet a tema je bila više nego relevantna „Nutritivne alergije.“
  • Takođe, za sve učenike i korisnike usluga internata organizovano je kulinarsko veče u okviru kojeg su se deca učila veštini kuvanja a posebno upečatljivo u pamćenju sve dece ostaće i zajedničko druženje kroz različite igre i scenske prikaze.

Sve aktivnosti usmerene su ka osnaživanju mladih, sticanju znanja, razvoju i svestranosti kao i primenu naučenog.